Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019

Szanowni Państwo,

W imieniu Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki przesyłam informację prasową oraz zaproszenie na konferencję prasową mityngu Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019.

W załączniku znajdą Państwo także plakat wydarzenia do swobodnego wykorzystania.

INFORMACJA PRASOWA

GWIAZDY LEKKOATLETYKI WYSTARTUJĄ W STOŁECZNYM PARKU FONTANN

Dwie konkurencje i nieskończenie dużo emocji. Tak zapowiada się niedzielne popołudnie 28 lipca u stóp warszawskiego Nowego Miasta. W bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się druga edycja plenerowego mityngu lekkoatletycznego.

Już po raz drugi w Warszawie odbędzie się plenerowy mityng w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. Jak zapewnia szef Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski w niedzielne popołudnie, 28 lipca, od 16:30 na Skwerze 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego będzie można spotkać światowej sławy sportowców.

- W skoku o tyczce wystartuje Piotr Lisek, który w tym roku już dwukrotnie poprawiał rekord Polski doprowadzając go do poziomu 6.02. – informuje Majewski.

Sam rekordzista kraju zapewnia, że będzie chciał zaprezentować się w stolicy z jak najlepszej strony.

- Serdecznie zapraszam Warszawiaków do parku fontann. Zrobię co w mojej mocy żeby fruwać wysoko ponad ich głowami. – śmieje się Piotr Lisek

Ciekawie będzie także w konkurencji, w której triumfy święcił prezes lokalnych struktur lekkoatletycznych.

- Pojedynek Konrada Bukowieckiego z Michałem Haratykiem będzie ozdobą konkursu kulomiotów. Obaj pchali w tym roku prawie 22 metry, a Michał jest niezwykle regularny i myślę, że w Warszawie też uzyska świetny wynik. – prognozuje dwukrotny mistrz olimpijski.

W stolicy wystartują także panie pchające kulą. Na starcie nie zabraknie mistrzyni Europy z Berlina (2018) Pauliny Guby, zobaczymy także czwartą przed rokiem w stolicy Niemiec Klaudię Kardasz.

Początek mityngu Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019 w niedzielę o godzinie 16:30. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport.

* * *

KONFERENCJA PRASOWA

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Miasto Stołeczne Warszawa  zapraszają na konferencję prasową poprzedzającą mityng.

Spotkanie z mediami odbędzie się w sobotę (27 lipca) o godzinie 15:00 w hotelu Mercure Warszawa Grand (ul. Krucza 28).

W konferencji wezmą udział:

Janusz Samel – szef Biura Sportu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy,

Tomasz Majewski – dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki,

oraz gwiazda mityngu:

Konrad Bukowiecki – halowy mistrz Europy (2017), wicemistrz Europy (2018), dwukrotny mistrz Europy U23 w pchnięciu kulą.

Serdecznie zapraszamy media na sobotnią konferencję (hotel Mercure, godzina 15:00) oraz na niedzielny mityng (Multimedialny Park Fontann, godzina 16:30

Pozdrawiam

Maciej Jałoszyńśki

Czytany 2764 razy