WMOZLA - Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017

Badania diagnostyczne Zaplecza Kadry Narodowej.

Badania odbędą się 19.11.2017 w dwóch grupach oznaczonych na liście.

Dział: Fakty WMOZLA
%PM, %02 %886 %2017 %21:%Lis

Konferencja trenerów w Ciechanowie

W dniach 28-29 października w Ciechanowie odbyła się konferencja szkoleniowa dla trenerów województwa mazowieckiego.

W konferencji gościnnie wzięli  udział trenerzy z województwa łódzkiego z Prezesem Lechem Leszczyńskim na czele.

Na wstępie wszystkich przywitał Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkiej Atletyki-Tomasz Majewski, związany z Ciechanowem poprzez więzy rodzinne oraz edukację szkolną w pobliskim liceum i pierwszy kontakt z lekką atletyką pod okiem trenera Zbigniewa Majewskiego.

Po uroczystym powitaniu rozpoczęły się wykłady z zakresu szkolenia oraz teorii treningu.

Trening oraz strategię prowadzenia zawodnika w biegu na 400m ppł na przykładzie zawodniczki Małgorzaty Pskit, omówił trener Maciej Paliszewski, wychowawca wielu pokoleń medalistów Mistrzostw Polski i Europy.

O doborze środków treningowych w biegach średnich i długich a także "tajemnicach" sukcesów radomskich lekkoatletów mówił  znakomity niegdyś, zawodnik a obecnie trener Artur Błasiński z klubu RTL ZTE Radom.

Kolejny wykład dotyczył nowoczesnych form rozgrzewki  oraz sposobów i metod zapobiegania kontuzjom w lekkiej atletyce który przedstawił trener Przemysław Radkiewicz.

Bardzo obszerny i ciekawy wykład z zakresu przygotowania motorycznego na różnych etapach szkolenia przedstawił dr Jakub Adamczyk z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Długa dyskusja oraz liczne pytania pod adresem prowadzącego świadczą o dużym zainteresowaniu poruszanymi zagadnieniami.

Drugiego dnia trenerzy mieli okazję porozmawiać na temat organizacji szkolenia Zaplecza i Kadry Narodowej z Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Panem  Krzysztofem Kęckim.

Dział: Fakty WMOZLA