Guba, Lisek, Barber - w niedzielę występ gwiazd w Warszawie

Konferencja prasowa przed Mityngiem Gwiazd na Warszawskich Fontannach Konferencja prasowa przed Mityngiem Gwiazd na Warszawskich Fontannach fot. Tomasz Kasjaniuk

W niedzielę w Warszawie nowe wydarzenie z kalendarza lekkoatletycznego. W mityngu przy stołecznym parku fontann zobaczymy m.in. Paulinę Gubę, Piotra Liska czy Shawna Barbera. Wstęp wolny, początek o godzinie 16:00.

Trzy konkurencje i nieskończenie dużo emocji sportowych. Tak zapowiada się niedzielne popołudnie u stóp warszawskiego Nowego Miasta. W bardzo popularnym wśród mieszkańców stolicy Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się pierwszy plenerowy mityng lekkoatletyczny. Jak podkreślił Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu Urzędu m. st. Warszawy miejsce to już jest kojarzone ze sportem.

- Warszawiacy chętnie odwiedzają bulwary i park fontann. Dotychczas odbyły się tam już liczne imprezy sportowe, także międzynarodowe. Miejsce jest więc kojarzone ze sportem, a to bardzo dobrze dla kolejnych tam organizowanych wydarzeń – przyznał dyrektor Samel.

Na starcie pojawi się wiele znakomitości. Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski zaanonsował przybycie m.in. polskich medalistów mistrzostw Europy.

- W parku fontann pojawią się nasze świeżo upieczone gwiazdy z Berlina m.in. mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba. Tyczka i kula to konkurencje, które łatwo zorganizować w miejskim otoczeniu. Dzięki temu możemy pokazać to co mamy najlepsze, czyli światowa lekkoatletykę – powiedział Majewski.

W Warszawie wystartuje także będący w znakomitej formie Piotr Lisek. Wicemistrz świata z Londynu i czwarty tyczkarz berlińskich mistrzostw Europy przyznał, że lubi startować blisko kibiców.

- Emocji nie zabraknie, a mnie skacze się szczególnie dobrze gdy widzowie są blisko. Liczę, że warszawiacy tłumnie przybędą na mityng, a ten będzie stał na wysokim poziomie – powiedział rekordzista Polski w skoku o tyczce, który w stolicy zmierzy się m.in. z mistrzem świata z Pekinu Kanadyjczykiem Shawnem Barberem.

Mityng Gwiazdy na Warszawskich Fontannach odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Początek o godzinie 16:00, wstęp wolny. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu w Warszawie dobra informacja – relacje z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Czytany 751 razy